Dosežki študentov na tekmovanju študentskih prispevkov in podelitev nagrad tehnološke mreže Tehnologije vodenja procesov

V okviru konference AIG'21 je potekalo tekmovanje študentskih prispevkov:

youtube  Video posnetek predstaviteve študentskih člankov



V okviru konference so bila podeljena priznanja in nagrade tehnološke mreže Tehnologije vodenja procesov (TVP) za najboljše diplomsko in magistrsko delo:

Priznanje za magistrsko delo za leto 2021 prejme:

  • Patrik Peršič za magistrsko delo z naslovom »Zaznavanje in lokalizacija poškodb ležajev v rotacijskih strojih«, ki ga je opravil na Poslovno-tehniški fakulteti Univerze v Novi Gorici pod mentorstvom prof. dr. Đanija Juričića.


Nagrado za najboljše diplomsko delo za leto 2021 prejme:

  • Primož Jelenko za diplomsko delo z naslovom »Posluževanje stroja za globoko vrtanje ojnic z robotom ABB IRB 6620«, ki ga je opravil na Fakulteti za elektrotehniko, računalništvo in informatiko in Fakulteti za strojništvo Univerze v Mariboru pod mentorstvom izr. prof. dr. Aleša Haceta in izr. prof. dr. Karla Gotliha, somentorstvom asist. dr. Timija Karnerja in zunanjim delovnim mentorstvom g. Zdenka Švaba.


Nagrado za najboljše magistrsko delo za leto 2021 prejme:

  • Aljaž Blažič za magistrsko delo z naslovom »Ocenjevanje temperature taline v elektroobločni peči z uporabo mehkega modeliranja«, ki ga je opravil na Fakulteti za elektrotehniko Univerze v Ljubljani pod mentorstvom doc. dr. Vita Logarja in somentorstvom prof. dr. Igorja Škrjanca.

youtube aig  Videoposnetek podelitev nagrad tehnološke mreže Tehnologija vodenja procesov


 
Predstavitev študentskih člankov

  • Modeliranje in simulacija sistema za navijanje
    Jernej Kodele, Klemen Trampuž; mentor: doc. dr. Gorazd Karer, UL FE

  • Razvoj sistema za lokalno določanje položaja
    Dominik Sedonja, Blaž Recek; mentorja: doc. dr. Darko Hercog, izr. prof. dr. Tone Lerher, UM FERI, UM FS

  • Mehko predikitvno funkcijsko vodenje modela laboratorijske naprave polhelikopter
    Martin Porenta; mentor: as. dr. Goran Andonovski, UL FE

  • Razvoj strojno-programske opreme za modularen merilnik fizikalnih veličin
    Marko Pavetić; mentorja: Darko Hercog, Tone Lerher, UM FERI, UM FS

  • Matematično modeliranje elektro-mehanske pilotne naprave
    Miha Černe, Marko Brodarič, Tadej Boncelj; mentor: doc. dr. Gorazd Karer, UL FE

  • Avtomatizacija večpredstavnostnih ukazov s pomočo storitve glasovnega nadzora preko Google Assistant in Wit.ai
    Hrvoje Zeman, Aleš Zamuda, UM FERI

  • Simulacija in animacija dinamičnega sistema helikopterska roka
    Klara Langerholc, Matic Ljubi; mentor: doc. dr. Gorazd Karer, UL FE

  • Laserska gravirna naprava
    Anže Krevh, Anej Rupnik, Nik Senekovič; mentorja: mag. Marijan Španer, mag. Janez Pogorelc, UM FERI, UM FS

  • Modeliranje širjenja COVID-19 v Sloveniji z razširjenim SEIR modelom
    Tine Koc; mentor: izr. prof. dr. Gregor Klančar, UL FE

  • Kooperacija robot-robot s kolaborativnimi roboti
    Dimitrije Prelević, mentorja: izr. prof. dr. Aleš Hace, asist. Rok Pučko, UM FERI


Člani komisije študentskih predstavitev so:
izr. prof. dr. Peter Planinšič, UM FERI
prof. dr. Maja A. Kunc, UL FE
doc. dr. Marko Malajner, UM FERI
prof. dr. Roman Kamnik, UL FE.