Preliminarni program konference AIG'19

Torek, 9 april 2019

10.00 – 10.30: Otvoritev

10.30 – 11.00: Uvodno predavanje

  • Prof.dr. Matjaž Gams, IJS, Umetna inteligenca in zakoni informacijske družbe

11.00 – 11.30: Ogled razstave in premor

11.30 – 13.00: Uvodna predavanja

  • Dr. Bernard E. Cubizolles, GE Digital, Automation as the edge node of the Industrial Internet: the foundation for your digital journey
  • Simon Čretnik, Siemens d.o.o., Industrija prihodnosti s Simatic AI in Edge
  • Dr. Boštjan Dolenc, IJS, Umetna inteligenca v sistemih vodenja tovarn prihodnosti

13.00 – 15.00: Premor za skupno kosilo

15.00 – 16.00: Okrogla miza

  • Prof.dr. Matjaž Colnarič, UM FERI, Katera računalniška znanja potrebuje diplomant avtomatike?
  • Dr. Marjan Rihar, GZS, Karierna platforma za napovedovanje kompetenc prihodnosti.

16.00 – 16.30: Podelitev nagrad TVP

16.30 – 17.00: Ogled razstave in premor

17.00 – 19.00: Sistemi in tehnologije vodenja (Tovarne prihodnosti)

  • Dejan Gradišar, Miha Glavan, IJS, Planiranje materialnih potreb z uporabo razširjene formulacije problema pakiranja
  • Tadej Krivec, Dejan Gradišar, Miha Glavan, IJS, Gašper Mušič, UL FE, Zaznavanje anomalij v proizvodnem procesu preko obdelave kompleksnih dogodkov
  • Milan Dobrić, Aljaž Stare, Saša Sokolić, Metronik d.o.o., Kaj prinaša OPC UA standard v praksi in kako pomaga pri digitalni transformaciji podjetja?
  • Saša Muhič Pureber, INEA d.o.o., Proizvodni informacijski sistemi naslednje generacije
  • Simon Vrbnjak,Lapp Slovenija, Industrijske mrežne rešitve za pametne tovarne
  • Goran Andonovski, Igor Škrjanc, UL FE, Modeliranje in zaznavanje napak na sistemu HVAC

19.00 -21.00: Skupna večerja in podelitev nagrad za najboljše študentske članke


Vzporedni program: torek, 9 april 2019:

14.00 – 16.30: Predstavitev študentskih člankov

17.00 – 19.00: Borza kadrov


Sreda, 10 april 2019

9.00 – 11.00: Proizvodna avtomatizacija in robotizacija

  • Tim Vrbančič, Inea RBT d.o.o., »Poka Yoke« - avtomatizacija in informatizacija ročnih montažnih procesov v proizvodnji
  • S. Stradovnik, R. Pučko, A. Hace, UM FERI, Interaktivna laboratorijska aplikacija s kolaborativnim robotom
  • Oliver Topić, Darko Podržaj, PS, d.o.o., Avtomatizacija proizvodnje v livarni titan
  • Aljaž Pišek, Tomi Lendero, Primož Vidovič, Anton Verdenik, TALUM Servis in inženiring d.o.o., Robotizirana proizvodna linija za finalizacijo in mehansko obdelavo aluminijastih ulitkov
  • Matej Merkač, YASKAWA Slovenija d.o.o., Robotska celica namenjena stregi stroja za kovanje in krivljenje
  • Miroslav Duspara, Dejan Marić, Josip Cumin, Antun Stoić, Ivan Samardžić, Mechanical engineering faculty in Slavonski Brod, Automation of mechanical manufacturing processes

11.00 – 12.00: Premor in ogled razstave

12.00 – 14.00: Naprave in testiranja

  • Boštjan Pregelj, Andrej Debenjak, Gregor Dolanc, Janko Petrovčič in Boris Benedičič, IJS, Diagnostični sistem za končno kontrolo elektromotornih pogonov za kolesa tipa Pedelec
  • Gjorgji Nusev, Pavle Boškoski, Gregor Dolanc, IJS, Ocenjevanje Parametrov Ekvivalentnega Vezja Elektrokemične Vodikove Črpalke
  • Đani Juričić, Pavle Boškoski, Gjorgji Nusev, Marko Nerat, Boštjan Dolenc, IJS, Sprotni nadzor stanja visokotemperaturnih gorivnih celic
  • Tomaž Kos, Janko Petrovčič, Zoran Šaponia, Bojan Musizza, Gregor Podržaj, Samo Krančan, Damir Vrančić, IJS, Mednarodna podiplomska šola Jožefa Stefana, Danfoss Trata, Inteligentni diferenčni tlačni pogon s sistemom za odpravo nihanj iSET
  • Marko Udovič, Jaka Fritz, Igor Steiner, Marjan Golob, Inea d.o.o., UM FERI, Razvoj oddaljene telemetrijske enote na 4G
  • Darjan Gradišnik, ATES d.o.o., Regulacija kompenzacije in simetrije na lončni talilni peči
  • Boštjan Šuhel, TŠC Maribor, IDE za Pyton

14.00: Zaključek konference